Fosforečná hnojiva

Látky dodávající rostlinám a půdě fosfor jako živinu; průmyslová hnojiva, jejichž hlavní složkou je fosfor. Většinou se vyrábějí z apatitů a fosforitů působením minerálních kyselin. Podle obsahu fosforu se rozlišuje jednoduchý superfosfát se 7,2–8,6 % fosforu rozputného ve vodě, obohacený superfosfát s 11,9 % fosforu, dvojitý superfosfát s 20,7 % fosforu. Účinnou složkou superfosfátů je dihydrogenfosforečnan vápenatý. Jako fosforečné hnojivo se také používá mletá Thomasova struska CaO.P2O5.SiO2 (7 % fosforu), mletý fosfát (12,8 % fosforu). Rostliny přijímají fosfor ve formě aniontu H2PO4– při pH = 6–7.
Poněvadž v alkalickém prostředí vznikají nerozpustné fosfáty, nelze mísit vápenatá a fosforečná hnojiva.

Dolophos 26

Soubory ke stažení: ikona docproduktový list, ikona pdfbezpečnostní list
Typ: Fosforečná
Informace o produktu:

Dolophos 26 se používá zejména k hnojení kyselých půd, ale můžeme jím hnojit i na půdách slabě kyselých a neutrálních. Fosfor působí pomaleji, což je výhodné zejména na lehčích a středních půdách. Nejvhodnější období pro použití Dolophosu je po sklizni na podzim při orbě a přípravě půdy k setí nebo na jaře při předseťové přípravě. Hnojivo může být přednostně použito k zásobnímu hnojení fosforem pro všechny plodiny. Po aplikaci hnojiva je vhodné jeho zapravení do půdy.

TSP trojitý superfosfát granulovaný

Soubory ke stažení: ikona pdfproduktový list, ikona pdfbezpečnostní list
Typ: Fosforečná
login Přihlásit
download Download
Stáhněte si nejnovější verzi prohlížeče.
Google Chrome
FireFox
Internet Explorer
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace