Vápenatá hnojiva

Průmyslová hnojiva dodávající půdě vápník, například mletý vápenec, sádrovec, odpadní vápna (šáma).

Dolomitické vápenaté hnojivo

Soubory ke stažení: ikona pdfproduktový list, ikona pdfbezpečnostní list
Typ: Vápenatá
Informace o produktu:

Používá se jako hnojivo pro úpravu půdní reakce, k zlepšení fyzikálně chemických vlastností půdy. Použitím dolomitického vápenatého hnojiva a jeho zapravováním do půdy se upravuje pH půdy (snižuje se kyselost půd), stabilizuje půdní struktura, posiluje biologická aktivita půdy, umožňuje lepší hospodaření s půdní vláhou, podporuje lepší využití hnojiv a tím zlepšuje kvalitu sklizně. Obsah hořčíku příznivě ovlivňuje tvorbu chlorofylu. Slouží jako neutralizační materiál proti účinkům kyselých průmyslových exhalátů. Používá se na středně těžkých a těžkých půdách, při rekultivacích a melioracích.
Nedoporučuje se používat na lehkých půdách. Dávky vápenatého hnojiva se řídí pH, půdním druhem a nároky pěstovaných plodin. Aplikace spojená se zapravením do půdy se doporučuje provádět na podzim, po sklizni plodin.

Dolomitický vápenec druh B

Soubory ke stažení: ikona pdfproduktový list, ikona docbezpečnostní list
Typ: Vápenatá
Informace o produktu:

Používá se jako hnojivo na pozvolnější úpravu půdní reakce, k zlepšení fyzikálně chemických vlastností půdy. Použitím v zemědělství upravuje zejména pH půdy, stabilizuje půdní strukturu, posiluje biologickou aktivitu půdy, umožňuje lepší hospodaření s půdní vláhou, podporuje lepší využití hnojiv a zlepšuje kvalitu sklizně. Obsah hořčíku příznivě ovlivňuje tvorbu chlorofylu. Je vhodný zejména k aplikaci na středních a lehčích půdách a travnatých porostech. Slouží jako neutralizační materiál proti účinkům kyselých průmyslových exhalátů.
Dávky vápenatých hnojiv se řídí pH, půdním druhem a nároky pěstovaných plodin. Aplikace spojená se zapravením do půdy se provádí po sklizni.

Vápenec mletý pytlovaný

Soubory ke stažení: ikona pdfbezpečnostní list
Typ: Vápenatá

Vápno mleté volně ložené

Soubory ke stažení: ikona txtproduktový list,
Typ: Vápenatá
login Přihlásit
download Download
Stáhněte si nejnovější verzi prohlížeče.
Google Chrome
FireFox
Internet Explorer
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace